Grafika - HTMLessHTMLess - ikona
    Przeglądając strony internetowe, napotykam różne interesujące tematy. Niektóre z nich, chciałbym zachować na przyszłość ale bez HTML'a, w formie zwykłego tekstu. Rozglądając się za programem który mógłby za mnie popracować i usunąć znaczniki html z interesującego tematu, trafiłem na HTMLess v3.0. Ten mały program, wywiązuje się ze swojej pracy wspaniale! Można go podpiąć pod przycisk w DOpusie, File Master lub innym programie umożliwiającym definiowanie własnych przycisków. Poniżej znajduje się opis jak podłączyć HTMLess pod przycisk w DOpusie M2.
Wpierw skopiuj program do C: lub jak inni wolą sys:c/HTMLess Jeśli już posiadasz jakąś grupę przycisków, łatwo będzie jak dodasz kolejny.
Wyedytuj istniejącą grupę, kliknij na Dodaj, pojawi się nowy przycisk na dole istniejącej grupy. Kliknij na niego dwa razy LPM (lewym przyciskiem myszki). Pojawi się okienko, w polu Etykieta, wpisz HTMLess i ustaw sobie barwy przycisku, jakie Ci odpowiadają. Następnym krokiem będzie zdefiniowanie działania tego przycisku. Kliknij na Edycja funkcji... pojawi się kolejne okno. Kliknij na Dodaj, powyżej jest przycisk Polecenie, klikaj na nie tak długo aż pojawi się AmigaDOS, następnie obok wpisz: C:HTMLess -s -h -w -a -c72 -e.txt {f} Teraz ustaw flgi na: CD do kat. źródłowego, Uruchom asynchronicznie i Zaktualizuj kat. źródło. Niżej możesz zdefiniować Klawisz, pod jakim ma być skrót do uruchamiania HTMLess. To wszystko, pozostało Ci kliknąć na Użyj, i jeszcze raz Użyj i Zapisz. Gotowe, wystarczy że wybierzesz jakiś plik z rozszerzeniem HTML lub HTM, klikniesz na nowy przycisk (HTMLess), w wyniku otrzymasz nowy plik z rozszerzeniem <nazwa>.txt zwolniony z HTML'a. Trudne było? myślę że nie, prowadziłem za rączkę więc powinno działać. Program dostępny jest na Aminecie, lub ACSCoverCS 3.
Miłego konwertowania =:)PowrótDarek Krzempek